Från och till brukar vi berätta lite trivia från dryckesbranschen.
En årgångs-champagne, kallad Cuvée Butterfly Lovers, har lanserats av Infinite Eight i Ville-Dommange, nära Reims. Det är en vit champagneflaska som, när et är kyld till rätt temperatur, säger till genom att den fr ett rosa monster av små rosa fjärilar och musiknoter.
Årgången på Champagnen är 2008 och den kommer att lanseras i å den japanska och den franska marknaden denna och nästa månad.
Det fungerar i princip så att dessa flaskorna är täckta med en plastfilm som är belagd med en termo-reaktiv lack som svarar mot kalla temperaturer. När flaskan når omkring 8 till 10 grader Celsius, dyker de rosa musiknoterna och fjärilarna upp på flaskan.
Det här är inte första gången producenten har använt denna teknik, men med Cuvée Butterfly Lovers är första gången som de har använt tekniken över hela flaskan.